Jak dbać o róże w ogrodzie?

Róże to bez wątpienia prawdziwe królowe rabat kwiatowych. Jednak, aby pięknie się prezentowały i długo cieszyły oczy swoim pięknem, należy o nie odpowiednio dbać. Każdy rodzaj róż ma nieco inne wymagania, dlatego trzeba wiedzieć, jak je odpowiednio przycinać, kiedy nawozić i jak pielęgnować.

5 roślin ogrodowych, które są mało wymagające

Planujesz założyć ogród, obawiasz się jednak, że Twój brak doświadczenia może poważnie dawać Ci się we znaki? Dziś przekonamy Cię, że wcale nie musi tak być prezentując rośliny, które są znane z tego, że nie wymagają wcale szczególnej troski a prezentują się znakomicie.

6 kwiatów do ogrodu, które wymagają mało zaangażowania

Pragniesz mieć piękny ogród, ale jesteś świadoma, że brakuje Ci czasu na jego pielęgnację? Wybierz te rośliny, które wymagają mniej pracy!

Bajkowe domki dla ptaków DIY. To najlepsza pora na ich wykonanie!

Zadbaj o swoje latające zwierzęta. Sezon jesienno zimowy to najlepsza pora na wykonanie domków dla ptaków. Nie masz pomysłów? Mu Ci je pokażemy!

Na uprawę tych ogrodowych kwiatów poświęcisz tylko kilka minut rocznie

Nie jesteś urodzonym ogrodnikiem i nie sprawia ci przyjemności grzebanie w ziemi codziennie, nawet po kilka godzin dla uzyskania pożądanych rezultatów, w postaci pięknie kwitnących kwiatów? Jeśli tak, to doskonałym rozwiązaniem będą dla ciebie rośliny kwitnące, które nie wymagają zbyt wielu zabiegów ze strony właściciela.

Rośliny do małego ogrodu – jakie będą najlepsze?

Nawet najmniejszy skrawek terenu można zaaranżować tak, aby sprawiał wrażenie zaczarowanego ogrodu. Wystarczy kilka małych drzew, kolorowe krzewy liściaste, pnącza, kwitnące byliny, ewentualnie trochę kwiatów sezonowych lub ozdobnych traw.

Jak sprawić, aby nawet mały ogród wyglądał pięknie?

Piękno roślin i natury jest uzależniające. Nic dziwnego, że wielu z nas pragnie zorganizować sobie choćby mały ogródek. Skorzystaj z naszych rad, a na pewno będziesz zadowolony!

Ogród, który kochają kwiaty - jak go urządzić?

Kwiaty ogrodowe mają różne wymagania dotyczące typu gleby, ekspozycji na słońce czy poziomu wilgotności ziemi. Jak zaprojektować ogród, który pokochają rośliny kwitnące?