Drzewa do małego ogrodu - co kupić?

Przydomowy ogród powinien być dla nas miejscem relaksu i ostoją spokoju. Warto jest zaaranżować w nim miejsce na drzewa, krzewy i rośliny kwitnące. Jeśli dysponujemy tylko wyjątkowo małym ogrodem, kupowane drzewa powinny być niewysokie i nieduże objętościowo. Na jakie gatunki się zdecydować?

9 gatunków kwiatów, których nie może zabraknąć w małym ogrodzie

Nie masz zbyt wiele przestrzeni na ogród? To nie powód do zmartwień! Wystarczy dobrać odpowiednie rośliny, a efekt i tak będzie piorunujący.

Cięcie róż jesienią – kiedy i jak przeprowadzać?

Końcówka lata to ostatni moment, w którym możemy cieszyć się zapachem i urodą kwiatów królowej rabat – róży. Kolejny raz jej barwny kwiatostan ozdobi polskie ogrody dopiero wiosną przyszłego roku. Aby jednak drzewko różane rozkwitło bujnie i odpowiednio wcześnie, już dziś należy właściwie o nie zadbać. Dowiedz się, kiedy i jak przeprowadzić cięcie róż.

Jak wybrać solidne węże ogrodowe do nawadniania dużych powierzchni?

Zakładając ogród, sad, boisko bądź inną powierzchnię wymagającą nawadniania, warto od razu przemyśleć, jaki system podlewania odpowiada naszym potrzebom. Jeśli nie jest przeszkodą to, że konieczny jest człowiek do obsługi systemu, najbardziej uniwersalnym i wygodnym wyjściem są węże ogrodowe. Możemy nimi zarówno podlać trawnik, uprawy, rośliny w donicach, są też bardzo proste w obsłudze i nie zajmują dużo miejsca poza sezonem. Jeśli podczas zakupu poświęcimy tej kwestii należytą uwagę, wąż ogrodowy długo i dobrze będzie nam służył. Ponieważ w przypadku dużych powierzchni wybór nie jest równie prosty co w przypadku małych działek, warto samemu dogłębnie zapoznać się z tematem. Warto pamiętać, że kupując droższy, ale trwalszy wąż ogrodowy inwestować będziemy rzadziej i mniej czasu poświęcimy na zakup, więc zaoszczędzimy.

Jak prawidłowo korzystać z myjki ciśnieniowej?

Czyszczenie rozmaitych powierzchni okaże się dużo łatwiejsze, jeżeli będziemy mogli skorzystać z wydajnego, uniwersalnego urządzenia, jakim jest myjka ciśnieniowa. Żeby jednak spełniała ona swoją rolę i wytrzymała próbę czasu, należy odpowiednio się z nią obchodzić.

W malinowym chruśniaku, czyli sadzimy maliny w ogrodzie

Od lipca do września maliny kuszą słodkim smakiem. Owoce te są jednocześnie bardzo zdrowe – dostarczają witamin, pektyn i substancji mineralnych. Warto więc jeść ich jak najwięcej! Można oczywiście kupować maliny w sklepie lub na bazarku, najsmaczniejsze będą jednak te z własnego ogródka. Sprawdź, jak uprawiać maliny.

Galeria ogrodów: 10 bajkowych kompozycji kwiatowych

Uwielbiasz elegancie ogrody z bylinami w stylu angielskim , a może w barwne kompozycje roślinne wiejskich ogrodów? Niezależnie jakie kwiaty najbardziej Ci odpowiadają, w poniższej galerii najdziesz wiele inspiracji doTwojego ogrodu. Oto 10 bajkowych kompozycji kwiatowych, które zachwycają!

Najlepsze propozycje roślin dla leniwych. Te kwiaty są nie do zdarcia!

Lubisz rośliny i chciałabyś, aby w Twoim domu było zielono, jednak nie masz czasu na ich pielęgnację? Przedstawiamy świetne kwiaty doniczkowe, które przetrwają wszystko. Więc jeśli zdarzy Ci się zapomnieć o podlaniu ulubionej roślinki, powinna sobie z tym poradzić. Oto rośliny dla leniwych!