Jak pozbyć się z ogrodu ślimaków? To naprawdę proste!

W Waszym ogrodzie rozgościły się ślimaki, a Wam wydaje się, że pozbycie się ich będzie przedsięwzięciem ponad Wasze siły? Odetchnijcie z ulgą, bo przygotowaliśmy dla Was kilka naprawdę dobrych rad, dzięki którym szybko zapomnicie o tym problemie.

Sprawdzone sposoby na pozbycie się z ogrodu turkucia podjadka

Turkuć podjadek to owad podobny do świerszcza, który podgryza w zasadzie wszystkie rośliny i to w różnych miejscach. To bardzo uciążliwy szkodnik, którego pozbycie się wymaga zastosowania odpowiednich metod – nie jest to bowiem wcale zadanie proste! Jak go przepędzić z ogrodu?

Jak dbać o trawę w ogrodzie, aby zawsze wyglądała pięknie?

Posadziłaś trawę w ogrodzie w nadziei, że będzie wyglądać niemal tak samo, jak ta na kortach Wimbledonu, a tymczasem efekt końcowy wywołuje nie zachwyt, ale przerażenie? Mimo wszystko, nie powinnaś się zniechęcać. Skorzystaj z naszych rad i bądź dumna ze swojej trawy.

Jak dbać o skalniak, aby zachwycał gości?

Skalniak to ozdoba ogrodu albo tarasu przydomowego. Składa się z kamieni i skał, które gdzieniegdzie porośnięte są różnymi gatunkami roślin - zielonymi i kwitnącymi. Jak dbać o nie, aby skalniak zawsze zachwycał naszych gości?

Jak pozbyć się kreta z ogrodu?

Odkrycie, że w naszym ogrodzie zadomowił się kret być może ucieszy dzieci, ich rodzice z pewnością nie będą jednak zachwyceni. Jak zatem pozbyć się skutecznie tego zwierzęcia i zminimalizować skalę wyrządzanych przez niego szkód?

Drzewa do małego ogrodu - co kupić?

Przydomowy ogród powinien być dla nas miejscem relaksu i ostoją spokoju. Warto jest zaaranżować w nim miejsce na drzewa, krzewy i rośliny kwitnące. Jeśli dysponujemy tylko wyjątkowo małym ogrodem, kupowane drzewa powinny być niewysokie i nieduże objętościowo. Na jakie gatunki się zdecydować?

9 gatunków kwiatów, których nie może zabraknąć w małym ogrodzie

Nie masz zbyt wiele przestrzeni na ogród? To nie powód do zmartwień! Wystarczy dobrać odpowiednie rośliny, a efekt i tak będzie piorunujący.

Cięcie róż jesienią – kiedy i jak przeprowadzać?

Końcówka lata to ostatni moment, w którym możemy cieszyć się zapachem i urodą kwiatów królowej rabat – róży. Kolejny raz jej barwny kwiatostan ozdobi polskie ogrody dopiero wiosną przyszłego roku. Aby jednak drzewko różane rozkwitło bujnie i odpowiednio wcześnie, już dziś należy właściwie o nie zadbać. Dowiedz się, kiedy i jak przeprowadzić cięcie róż.